• domy
  • byty
  • pozemky

infolinka

0911 174 991
0910 447 652

Vyhľadávanie

V ponuke je 41 nehnuteľností.
Novinky a aktuality

Historický MLYN s domom v Skalke nad Váhom s 2064 m2 pozemkom

Cena:
145 000,00 €
Kraj: Trenčiansky kraj
Okres: Trenčín
Obec: Skalka nad Váhom
Ulica: Skalka nad Váhom
Kategória: Domy a vily
 
Stav objektu: neuvedené
Počet miestností: 3
Podlahová plocha: 2064 m2
Plocha pozemku: 2064 m2
Energ. certifikát: neuvedené
Balkón: nie
Loggia: nie
Terasa: nie
Druh parkovania: neuvedené
ID inzerátu: J 383
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj historický mlyn s domom v obci Skalka nad Váhom (4 km od Trenčína) s 2064 m2 pozemkom. Budova mlynu je situovaná centre obce Skalka nad Váhom a podľa zachovaných historických prameňov bola postavená v 16-tom storočí, následne viackrát opravená či modernizovaná.

Budova má jedno podzemné podlažie pôvodne s náhonom a mlynskými kolesami, prízemie a poschodie s mlynskou technológiou, príručným skladovými priestormi. Budova mlynu má základy z kameňa, múri sú z nepálenej tehly, suché a zdravé. Drevené krovy sú udržiavané a zdravé, strešná krytina je šindel z eternitu. Konštrukcia stropov sú drevené trámy bez podhľadu. Podlahy sú prevažne z dosiek a v suteréne betón. Vnútorné omietky sú hladké vápenné, vonkajšie omietky striekaný brizolit. Okná sú drevené dvojité a dvere rámové s výplňou. V mlyne je zavedená elektrika.

Za mlynom sa nachádza obytná časť - 3-izbový rodinný dom, ktorý je v kombinácii z pálenej a nepálenej tehly. Bol postavený v roku 1925, má svoju osobitú architektúru a štýl, so sedlovou škridľovou strechou. Je napojený na všetky IS (elektrinu, vodovod, plyn a kanalizáciu). Vykurovanie: plynové gamaty, krbové kachle a elektrické telesá. Dispozícia domu: predsieň, kuchyňa, tri izby, kúpeĺňa, letná kuchyňa a chodba. K domu patrí aj hospodárska budova. Nadväzuje na rodinný dom a je prestrešený spoločnou strechou so stavbou rodinného domu. Dispozícia: pozostáva z maštale a stodoly. Vchod je osobitný z nádvoria domu. Celý objekt vyžaduje rekonštrukciu. Na pozemku je narážaná studňa a pivnica, ktorá je z časti zasypaná.

Priestranný pozemok s objektami je slnečný a rovinatý o celkovej rozlohe 2064 m2. Keď vojdete do mylnu a domu, akoby sa zastavil čas, nájdete sa v inom zabudnutom svete, všade sála dávna história... Pre svoju polohu (centrum obce, neďaleko pútnického miesta), veľkosť, architektúru a historickú hodnotu je vhodný najmä na podnikanie, ale aj na rodinné bývanie. Určite odporúčam vidieť.

Uvedená cena je konečná. Zahŕňa kompletný právny servis (vypracovanie kúpnych zmlúv, návrh na vklad do katastra nehnuteľností, právne poradenstvo) overovanie podpisov, úhrada kolkov vo výške 66,-Eur pre kúpne zmluvy a províziu realitnej kancelárie.

Maklér:

makler
Maklér:Ján Chalúpka
Telefón:0910 477 652

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.

Mapa nehnutelnosti
Podobné nehnuteľnosti
Pekný rodinný dom s veľkým 3768 m2 pozemkom v Melčiciach-Lieskovom

Pekný rodinný dom s veľkým 3768 m2 pozemkom v Melčiciach-Lieskovom

Domy a vily, Rodinný dom Zemianske Lieskové, Melčice-Lieskové (okres Trenčín)
Dvojgeneračný rodinný dom (3+1 a 3+1) s garážou v Chocholnej-Velčiciach s 700 m2 pozemkom

Dvojgeneračný rodinný dom (3+1 a 3+1) s garážou v Chocholnej-Velčiciach s 700 m2 pozemkom

Domy a vily, Rodinný dom Chocholná, Chocholná-Velčice (okres Trenčín)