• domy
  • byty
  • pozemky

infolinka

0911 174 991
0910 447 652

Vyhľadávanie

V ponuke je 41 nehnuteľností.
Novinky a aktuality

Zemianska kúria (gazdovská usadlosť) s 7.322 m2 pozemkom vo Štvrtku nad Váhom

Cena:
205 000,00 €
Kraj: Trenčiansky kraj
Okres: Trenčín
Obec: Štvrtok
Ulica: Štvrtok
Kategória: Domy a vily
 
Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia
Podlahová plocha: 500 m2
Plocha pozemku: 7322 m2
Energ. certifikát: neuvedené
Balkón: nie
Loggia: nie
Terasa: nie
Druh parkovania: neuvedené
ID inzerátu: M 664
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj zemiansku kúriu (gazdovskú usadlosť) v obci Štvrtok nad Váhom s 7.322 m2 pozemkom vo veľmi peknom prostredí Bielych Karpát (cca 8 km od Nového mesta nad Váhom a 18 km od Trenčína).

Pôvodne zemianska kúria sa nachádza v pravej časti pozemku a skladá sa z dvoch častí. Obytný priestor (3+1, 150 m2) a hospodárska časť (160 m2, garáž s dielňou, letná kuchynka, sklad na náradie, udiareň a chliev so 4 kójami na chov prasiatok). Celá táto stavba je postavená z nepálenej tehly, pričom hrúbka stien je 1m. Budova je v poriadku, steny sú suché a zdravé, hrúbka a kvalita stien zaručuje rovnakú, príjemnú klímu v miestnostiach v lete aj v zime (vyrovnaná vlhkosť a teplota ovzdušia). V súčasnosti je táto budova po čiastočnej rekonštrukcii (nová elektrika, nové omietky, znižované sádrokartónové stropy, príprava na kúpeľňu a WC, keramická teplovodná pec, pripravená na vykurovanie celej tejto časti, zbúranie niekoľkých priečok, čím vznikol veľký variabilný priestor, nad hospodárskou časťou je vymenená strešná krytina).

V ľavej časti pozemku stojí budova z pálenej tehly, kde sa nachádza 3 izbová časť s úžitkovou plochou 62 m2. Za týmto obytným priestorom pokračuje hospodárska budova, hospodárske priestory v pôvodnom stave, kde sa choval dobytok a boli ustajnené kone (tiež z pálenej tehly). V súčasnosti zakonzervované bez strechy.

IS: obecná voda + studňa (hĺbka 22 m), elektrika, kanalizácia sa v obci rieši žumpou.

Na posledných troch fotkách je vizualizácia a zámer ako by mohla táto kúria po kompletnej rekonštrukcii vyzerať, aby sa zachoval jej historický ráz.

Objekt je na pozemku o celkovej rozlohe 7 322 m² s prekrásnou scenériou obrovského ovocného sadu, kde rastú čerešne, višne, marhule, mladé broskyne, nektarinky, hrušky, rôzne odrody sliviek a veľa orechov, lieskovcov. V prednej časti je vysadené malinisko šľachtených malín, černíc a niekoľko rodiacich sadeníc kiwi a dokonca aj figy. V zadnej časti kúrie sa po hospodárskej budove ťahá sladké tmavé hrozno.

Táto stará gazdovská kúria ponúka priestor na pohodlné rodinné bývanie, gazdovanie, podnikanie v každom ohľade. Je to ideálne miesto pre kombináciu bývania s podnikaním aj vzhľadom na strategickú polohu v strede obce, pričom však záhrada sa svojou zadnou časťou dotýka polí za ktorými je les.

Má veľmi zaujímavú históriu, ponúkla útočisko a domov zaujímavým ľuďom, významným zemanom na Považí, taktiež ju vlastnil aj neznámy poľský šľachtic, či tu v detstve pobývala aj známa spisovateľka Vilma Jamnická.

Je dobre situovaná a hlavne výborne riešená. Po zatvorení vstupnej brány máte  výhľad len do romanticky dýchajúcej časti usadlosti, pohltení atmosférou histórie a pokoja... Je vhodná na hospodárenie, agroturistiku, prípadne na penzión v prírode. Odporúčam vidieť osobne!

Uvedená cena je konečná. Zahŕňa kompletný právny servis (vypracovanie kúpnych zmlúv, návrh na vklad do katastra nehnuteľností, právne poradenstvo) overovanie podpisov, úhrada kolkov vo výške 66,-Eur pre kúpne zmluvy a provízie realitnej kancelárie.

Maklér:

makler
Maklér:Martina Chalúpková
Telefón:0911 174 991

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.

Mapa nehnutelnosti
Podobné nehnuteľnosti
Nadštandardný rodinný dom 5+1 s dvojgarážou v Trenčianskych Stankovciach s 867 m2 pozemkom

Nadštandardný rodinný dom 5+1 s dvojgarážou v Trenčianskych Stankovciach s 867 m2 pozemkom

Domy a vily, Rodinný dom Veľké Stankovce, Trenčianske Stankovce (okres Trenčín)
Štýlová rodinná vila 6+1 v Trenčianskych Stankovciach s 1044 m2 pozemkom

Štýlová rodinná vila 6+1 v Trenčianskych Stankovciach s 1044 m2 pozemkom

Domy a vily, Rodinná vila Trenčianske Stankovce, Trenčianske Stankovce (okres Trenčín)
NOVOSTAVBA: RD - Bungalov (4+1) v Trenčianskej Turnej s 594 m2 pozemkom

NOVOSTAVBA: RD - Bungalov (4+1) v Trenčianskej Turnej s 594 m2 pozemkom

Domy a vily, Rodinný dom Trenčianska Turná, Trenčianska Turná (okres Trenčín)