• domy
  • byty
  • pozemky

 

infolinka

0911 174 991
0910 477 652

 

Vyhľadávanie

V ponuke je 28 nehnuteľností.
Novinky a aktuality

Zemianska kúria vo Štvrtku nad Váhom s krásnym 7.322 m2 pozemkom

Cena:
175 000,00 €
Kraj: Trenčiansky kraj
Okres: Trenčín
Obec: Štvrtok
Ulica: Štvrtok
Kategória: Domy a vily
 
Stav objektu: čiastočná rekonštrukcia
Podlahová plocha: 500 m2
Plocha pozemku: 7322 m2
Energ. certifikát: Nemá
Balkón: nie
Loggia: nie
Terasa: nie
Druh parkovania: neuvedené
ID inzerátu: M 664
  

Popis ponúkanej nehnuteľnosti:

Ponúkame na predaj zemiansku kúriu (gazdovskú usadlosť) v obci Štvrtok nad Váhom s 7.322 m2 pozemkom vo veľmi peknom prostredí Bielych Karpát (cca 8 km od Nového mesta nad Váhom a 18 km od Trenčína).

Pôvodne zemianska kúria sa nachádza v pravej časti pozemku a skladá sa z dvoch častí. Obytný priestor (3+1, 150 m2) a hospodárska časť (160 m2, garáž s dielňou, letná kuchynka, sklad na náradie, udiareň a chliev so 4 kójami na chov prasiatok). Celá táto stavba je postavená z nepálenej tehly, pričom hrúbka stien je 1m. Budova je v poriadku, steny sú suché a zdravé, hrúbka a kvalita stien zaručuje rovnakú, príjemnú klímu v miestnostiach v lete aj v zime (vyrovnaná vlhkosť a teplota ovzdušia). V súčasnosti je táto budova po čiastočnej rekonštrukcii (nová elektrika, nové omietky, znižované sádrokartónové stropy, príprava na kúpeľňu a WC, keramická teplovodná pec, pripravená na vykurovanie celej tejto časti, zbúranie niekoľkých priečok, čím vznikol veľký variabilný priestor, nad hospodárskou časťou je vymenená strešná krytina).

V ľavej časti pozemku stojí budova z pálenej tehly, kde sa nachádza 3 izbová časť s úžitkovou plochou 62 m2. Za týmto obytným priestorom pokračuje hospodárska budova, hospodárske priestory v pôvodnom stave, kde sa choval dobytok a boli ustajnené kone (tiež z pálenej tehly). V súčasnosti zakonzervované bez strechy.

IS: obecná voda + studňa (hĺbka 22 m), elektrika,  plyn je na hranici pozemku, kanalizácia sa v obci rieši žumpou.

Objekt je na pozemku o celkovej rozlohe 7 322 m² s prekrásnou scenériou obrovského ovocného sadu, kde rastú čerešne, višne, marhule, mladé broskyne, nektarinky, hrušky, rôzne odrody sliviek a veľa orechov, lieskovcov. V prednej časti je vysadené malinisko šľachtených malín, černíc a niekoľko rodiacich sadeníc kiwi a dokonca aj figy. V zadnej časti kúrie sa po hospodárskej budove ťahá sladké tmavé hrozno.

Táto stará gazdovská kúria ponúka priestor na pohodlné rodinné bývanie, gazdovanie, podnikanie v každom ohľade. Je to ideálne miesto pre kombináciu bývania s podnikaním aj vzhľadom na strategickú polohu v strede obce, pričom však záhrada sa svojou zadnou časťou dotýka polí za ktorými je les.

Má veľmi zaujímavú históriu, ponúkla útočisko a domov zaujímavým ľuďom, významným zemanom na Považí, taktiež ju vlastnil aj neznámy poľský šľachtic, či tu v detstve pobývala aj známa spisovateľka Vilma Jamnická.

Je dobre situovaná a hlavne výborne riešená. Po zatvorení vstupnej brány máte  výhľad len do romanticky dýchajúcej časti usadlosti, pohltení atmosférou histórie a pokoja... Je vhodná na hospodárenie, agroturistiku, prípadne na penzión v prírode. Odporúčam vidieť osobne!

Uvedená cena je konečná, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodnú inak. Zahŕňa kompletný právny servis (vypracovanie kúpnych zmlúv, návrh na vklad do katastra nehnuteľností, odovzdávací protokol, právne poradenstvo) overovanie podpisov, úhrada kolkov vo výške 66,-Eur pre kúpne zmluvy, províziu realitnej kancelárie a osobná asistencia makléra počas celého procesu predaja až po samotné odovzdanie nehnuteľnosti a prepisy energií na príslušných úradoch.

Maklér:

makler
Maklér:Martina Chalúpková
Telefón:0911 174 991

Kontakt:

Mám záujem o ďalšie informácie.
Mám záujem o obhliadku nehnuteľnosti.
Navrhujem cenu ... EUR.

Mapa nehnutelnosti
Podobné nehnuteľnosti
Kompletne zrekonštruovaný a zariadený RD 5+2 s dvojgarážou, saunou a 713 m2 pozemkom v Tr. Jastrabí

Kompletne zrekonštruovaný a zariadený RD 5+2 s dvojgarážou, saunou a 713 m2 pozemkom v Tr....

Domy a vily, Rodinný dom Trenčianske Jastrabie, Trenčianske Jastrabie (okres Trenčín)
Rozostavaný RD 6+1 s garážou v Melčiciach-Lieskovom s 1174 m2 pozemkom

Rozostavaný RD 6+1 s garážou v Melčiciach-Lieskovom s 1174 m2 pozemkom

Domy a vily, Rodinný dom Melčice-Lieskové, Melčice-Lieskové (okres Trenčín)
Polyfunkčný objekt s dielňou v Melčiciach-Lieskovom a 732 m2 pozemkom

Polyfunkčný objekt s dielňou v Melčiciach-Lieskovom a 732 m2 pozemkom

Domy a vily, Iný objekt na bývanie Melčice, Melčice-Lieskové (okres Trenčín)